Acer

Dogs Head Predator Race 2020 w Gromadce za nami!

Kategoria

Tegoroczny Dog's Head Predator Race już za nami.  Wszystkie przedsięwzięcia zaczynają sie od pomysłu, koncepcji. Później szukasz możliwości do jej realizacji. Na końcu potrzebny jest zespół ludzi, którzy wesprze Cię swoimi talentami energią, a nawet dobrym słowem, bo to też bardzo ważne. Ten zespół to dla mnie Road-Racing.pl Moi sprawdzeni koledzy, którzy nie potrzebują dokładnych wytycznych, by wszystko perfekcyjnie zrealizować. W tym roku chciałbym szczególnie wyróżnić Maćka Rybickiego za zrealizowanie ważnych dla nas graficznych projektów. Marcina Cawricza za wielką i bardzo konkretną pomoc w realizacji. Arka Bednarskiego za wspieranie mnie w każdym aspekcie, Mirka Łukawskiego za wykonania swojego zadania szybko i sprawnie Oliwer i Tomka Kosakowskiego za pomoc  w plakatowaniu i wielu innych tematach. Jacka Sudóła za pomoc  w plakatowaniu i ekstra zdjęcia.. Kubę Żogę za koordynacje akcji czyszczenia dróg przed wyścigiem. Krzyśka Szmigla za pracę na trasie i po wyścigu. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem!. Chciałbym również podziękować całej załodze piekącej ciasta.Klaudii która jeździ  w innym klubie, ale dla nas upiekła piękne ciasto z plastrami pomarańczy zamiast koł!!! Klaudii, która przez cały dzień przy nich pracowała. Naszym żonom za to że przymykały oko na lekkie przeniesienie akcentów  w stronę kolarstwa przez ostatnie tygodnie.

kk

Wyścig ten nigdy by się nie odbył gdyby nie podejście do sprawy Gminy Gromadka. To dzięki Wójtowi Sekretarzowi G,miny i wszystkim pracownikom wspierającym nas  w tym przedsięwzięciu. To właśnie to podejście było kluczowe. Nie bez znacznie jest również sama pętla w Gromadce szybka ciekawa trasa kilka hopek i jeden dłuższy podjazd tworzą klimat.

Pamiętam bardzo wyraźnie jak  w 2015 roku przyjechałem  w te strony od miejscowoci Osła . Podjazdem, na którym się ścigaliście zjechałem w dół do Gromadki. z Urzędem Gminy skręciłem  w prawo o jechałem pierwotną pętle Legendarnego już Dog;'s Head Predator czyli niezapomnianej pierwszej edycji  z brukiem i finiszem na torze wyścigowym. Co to był za wyścig.... Genialne akcje Diverseyów Finisz Jarka Zarembskiego czy wreszcie ucieczka Przemka Rozwałki.

ii

Wczorajsze zawody przyniosły pierwszy raz jedynkę naszej ekipie. Zmotywowany maksymalnie i skoncentrowany na tym wyścigu Łukasz Dwornicki Road-Racing.pl wygrał kategorię M20. 6  w tej kategorii był Krzysztof Leszczyński Road-Racing.pl 19 miesce zajął Oliwer Kahl.

Po zespołowej akcji i pracy m.in  Marka Beśki Zafiniszował na 3 miejscu Maciej Rybicki. Maciej to uniwersalny kolarz świetnie radzący sobie  w każdym terenie. Wysoko też dojechał Kamil Gromnicki, i który wraca powoli do ścigania po kontuzji.

W kategorii M20 wygrał kolarz mocnej Leszczyńskiej ekipy Strefa-Sportu.pl Mikołaj Konieczny. Drugie miejsce zajął Maciej Stelczyk. Na trzecim miejscu finiszował Dawid Zieliński JTC Jawor. Dawid to rasowy sprinter przy finiszach  z grupy zawsze trzeba brać pod uwagę jego możliwości.

dogs head

Ciekawie dla nas wyglądała rywalizacja  w M40 na FUN mieliśmy mocny skład. 4 kolarzy Kryspin Adamczyk, Igor Kaźmierczak, Łukasz Łopuszyński i Radek Mazur.w 10 zmieściło się trzech naszych kolarzy Łukasz Igor i Kryspin. Tym razem poza podium. Wyścig wygrał uniwersalny i dynamiczny Damian Jędrzejewski z Eroe.cc Club z Jeleniej Góry. Drugi na metę wjechał Łukasz Trepka z Rometa, na trzecim miejscu zafiniszował Rafał Wiatrak z Planson CieszkówFiniszowi towarzyszyła ogromna wrzawa na mecie. Widząc, że nasi idą  w czubie, jest radość!. Sportowy doping niesie kolarzy i na pewno niezwykle emocje towarzyszą kolarzowi, zagrzewanemu przez kibiców do jazdy.

W kategorii K20 2 miejsce zajęła nasza kolarka Karolina Przybylak. Karolina  w tym sezonie zdecydowała się na rywalizację na długim dystansie. Konsekwentnie się trzyma swojego planu. Gratulacje Karolina!!

W kategorii M30 wygrał Damian Miela Strefa Sportu. Damian ściga sie na  Dog's Head Predator Race  w Gromadce od pierwszej edycji. Widac, że pasuje mu szybka runda naszego wyścigu. Drugie miejsce zajął Paweł Pac.  w Top 10 zameldowali się jeszcze kolarze Zarębski Team - Marcin Szenderski, kolarz nowej ekipy, która już sporo osiągnęła Kopernik Toruńskie Pierniki Team. W dychu zmieścił się również pamiętający jeszcze ustawki na naszej trasie Łukasz Młynarski Eroe.cc Team.

mm

Kolejna kategoria to M45 na pro i Fun. Wśród mężczyzn  z ucieczki wygrał zawodnik  z Tczewa- Przemysław Zieliński. Uciekał wzorowo próbując na początku maskowac swój zamiar. Przyspieszał wtedy jak peleton go nie widział. Aż  w końcu zrobił taka luke że poszedł asem i tyle go peleton widział... 2. miejsce z finiszu  z grupy zajął Piotr Bugała z Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów. Na 3 miejscu finiszował Marek Szlufik  z Oakley Optyk Okular Jelenia Góra.

W kolejnych kategoriach wygrywają zazwyczaj byli kolarze elity, którzy podtrzymują formę i pasje do ścigania. To przyjemność móc udekorować medalem sportowców, którzy zdobywali medale Mistrzostw Świata  w kolarstwie torowym....

Cieszyłem się również  z rozmów  z kolarzami pod sceną przy trasie. Komplementowali nasz wysiłek (nasz, czyli Road-Racing.pl i PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk). Podkreślam, że współpraca  z lokalnym samorządem  w naszym przypadku  z Gmina Gromadka pozwala finansować takie imprezy. Bez tego wsparcia organizacja imprez na taką skalę jest niemożliwa..

Przy okazji Głównego wyścigu rozegraliśmy Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego  w kolarstwie Szosowym. W zawodach uczestniczyło 22 kolarzy i 2 kolarki. Rywalizacja jak to  w zawodach lokalnych była zacięta. Zwycięzcy i zawodnicy na miejscu 2 i 3 otrzymali oryginalne nagrody wykonane i dostarczone przez firmę M2 Promotion. Zwycięzca kategorii M20 został Krzysztof Leszczyński Road-Racing.pl, kategorię M30 na dystansie Fun wygrał Krzysztof Bukraba z Romet Team. w Kategorii M40 zwyciężył Kryspin Adamczyk Road-Racing.pl. Wśród kobiet na dystansie PRo wygrała Saina Rzepka Cyklosport GK. Drugie miejsce zajęła Klaudia Petters Romet Team. Na dystansie Pro /najszybszy był Roman Smoleński Road-Racing.pl

Na koniec powiem, że Żmigród zbliżający się dużymi krokami, to będzie, jak się wszystko dobrze ułoży mój pierwszy wyścig  w tym toku. A poprzedzę go obozem przygotowawczym na południu. Płaskie wyścigi są, jakie są, w żadnych inenych jednak nie mam takiej przyjemności  z jazdy. Pozostaję więc je polubić. Do zobaczenia  w Żmigrodzie! Polecam też krótki film na kanale You Tube  z Gromadki. Na profilu Via będzie materiał nakręcony w Gromadce. Widzimy się w Gromadce rok  https://www.youtube.com/watch?v=W8Eo1dMBee0